DRQ125-680-R
Part Number : DRQ125-680-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DRQ125-680-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRQ125-680-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 12.5 mm
Width : 12.4968 mm
Length : 12.4968 mm
Current : 1.11 A
Shielding : Shielded
Inductance : 68 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 2.7 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 271.6 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 440 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 9494 In Stock
Mount : Surface Mount
Height : 5.9944 mm
Weight : 4.082331 g
Packaging : Tape & Reel
Tolerance : 20 %
Resistance : 101 mΩ
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 1.11 A
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 220 mΩ
Inductance - Parallel : 67.91 µH
Min Operating Temperature : -40 °C