DRQ127-820-R
Part Number : DRQ127-820-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DRQ127-820-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRQ127-820-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 12.5 mm
Width : 12.4968 mm
Length : 12.5 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 82 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 4.06 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 319 µH
Inductance - Parallel : 79.75 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 573 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 3989 In Stock
Applications : Power delivery Medical Factory automation & control
Mount : Surface Mount
Height : 8 mm
Weight : 5.896701 g
Tolerance : 20 %
Resistance : 143 mΩ
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 1.04 A
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 143 mΩ
Inductance Tolerance : 20 %
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C