DRQ74-6R8-R
Part Number : DRQ74-6R8-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DRQ74-6R8-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRQ74-6R8-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 7.6 mm
Width : 7.5946 mm
Length : 7.5946 mm
Current : 1.3 A
Tolerance : 20 %
Resistance : 41.8 mΩ
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 1.3 A
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 83.5 mΩ
Inductance - Parallel : 7.34 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 167 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 1055 In Stock
Applications : Electronic point of sale (EPOS) Medical
Mount : Surface Mount
Height : 4.445 mm
Weight : 1.360777 g
Shielding : Shielded
Inductance : 6.8 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 3.12 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 29.38 µH
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C